Jaki jest okres trwałości prefabrykowanych budynków firmy Karmod?

Prefabrykowane konstrukcje należą do klasy budynków o długim okresie trwałości i mogą być bezpieczenie używane przez około 50 lat. Zbyt silny wiatr, nadmierne opady śniegu lub deszczu, wilgotność oraz sposób użycia to czynniki, które mogą wpłynąć na trwałość konstrukcji. Konieczne jest dokonywanie konserwacji tak jak w przypadku innych typów budynków.

Z jakich materiałów składają się konstrukcje prefabrykowane? Jakie są ich właściwości?

Prefabrykowane budynki firmy Karmod są wytwarzane w nowoczesnych obiektach przy użyciu technologii bezszwowej gwintowanej. Złącza śrubowe są mocniejsze i bezpieczniejsze niż system spawany. Niewłaściwa jakość wykonania zredukowana jest do minimum. Blachy metalowe, płyty styropianowe (EPS) oraz płyty cementowane są głównymi materiałami stosowanymi przez nas w produkcji. Używamy także wyrobów ze stuprocentowej stali nierdzewnej. Panele ścienne składają się z dwóch różnych typów takich jak: płyta cementowa-styropian-płyta cementowa i płyta blaszana-styropian-płyta blaszana z wysokim wskaźnikiem izolacyjności. Kratownice dachowe wykonywane są przy użyciu systemu śrub oraz produkowane w automatycznych maszynach do formowania rolek zgodnie z projektem. Kolumny i przeguby poprzeczne kratownic dachowych są wykonywane z uwzględnieniem obliczeń statycznych przez naszych inżynierów zgodnie z warunkami panującymi w miejscu, w którym zostaną skonstruowane. Do pokrycia dachowego jako produkt standardowy używane są blachy ocynkowane. Materiały takie jak płyty OSB, membrana i gont mogą być zastosowane na życzenie. Okna oraz drzwi balkonowe PVC są podwójnie przeszkolne. Przy drzwiach wewnętrznych używane są amerykańskie panele drzwiowe. Wszystkie materiały stosowane w instalacjach elektrycznych i sanitarnych są używane zgodnie ze standardami TSE (Tureckiej Instytucji Standardów), a także posiadają certyfikaty i dokumenty gwarancyjne.

Czy prefabrykowane domy mogą zostać rozmontowane i ponownie zmontowane w różnych miejscach?

Tak, jest to możliwe. Wymaga to jedynie pokrycia kosztów demontażu, reinstalacji, malowania i instalacji sanitarnych. Jest możliwym wprowadzenie zmiany w budynkach w razie takiej potrzeby.

Czy prefabrykowane budynki firmy Karmod są odporne na trzęsienia ziemi i wiatr?

Prefabrykowane budynki są odporne na trzęsienia ziemi o sile 7.5 w skali Richtera oraz wiatr wiejący z prędkością 80km/h. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe oraz klimatyczne miejsc, w których domy będą budowane jesteśmy w stanie dostarczyć nasze prefabrykaty do dowolnego miejsca na świecie.

Czy budynki prefabrykowane wymagają konserwacji?

Tak jak w przypadku każdego rodzaju budynków, prefabrykowane budynki wymagają konserwacji. Prefabrykowane budynki są wytwarzane z kombinacji różnych rodzajów materiałów. Wszystkie te materiały mają różne stopnie współczynnika rozszerzalności. Z tego powodu mogą powstawać pęknięcia między panelami. Te pęknięcia są naprawiane poprzez mastyks oraz farbę.

Jak wygląda izolacja cieplna oraz dźwiękowa w prefabrykowanych domach?

Zewnętrzne ściany prefabrykowanych budynków firmy Karmod mają grubość 10 centymetrów z systemem panelowym strafor. Posiadają one większą izolację cieplną i dźwiękową niż konwencjonalne budynki z betonu. Wełna szklana oraz wełna mineralna stosowane w ścianach i panelach dachowych zapewniają wysoki wskaźnik izolacyjności.

Czy jest możliwe zastosowanie jakiegokolwiek projektu który zechcę w domach prefabrykowanych?

Możesz przyjść do nas ze swoim własnym projektem i rysunkami i razem możemy dostosować projekt budowalny do naszych ograniczeń produkcyjnych, np. do ograniczeń wymiarowych, które wynikają z naszego standardowego systemu paneli. Nasi przedstawiciele będę Ci asystować przy tworzeniu projektu budynku prefabrykowanego tak by najlepiej dopasować się do Twoich potrzeb.

Jaki jest czas produkcji oraz montażu konstrukcji prefabrykowanych?

Czas produkcji dla budynku standardowego to jeden tydzień w warunkach normalnych. Zależnie od warunków pogodowych, nasz zespół jest w stanie zbudować 20-25 m2 domu parterowego oraz 15-20 m2 domu piętrowego w przeciągu jednego dnia. Po ukończeniu montażu, proces malowania może zostać ukończony w czasie od 1 do 3 dni. Z dobrym planowaniem, w krótkim okresie czasu, takim jak miesiąc, będziesz mógł zamieszkać w budynku.

Czy jest możliwym dokonanie modyfikacji w budynku prefabrykowanym?

Nasze domy prefabrykowane są budowane zgodnie ze strukturą statyczną w zależności od warunków pogodowych i klimatycznych panujących w miejscu budowy. Pod warunkiem, że struktura statyczna budynku zostanie utrzymana można dokonywać modyfikacji. Zalecamy skontaktować się w tej kwestii z naszym działem obsługi klienta by uzgodnić plan modyfikacji.

Jaki rodzaj gruntu jest konieczny do budowy domu prefabrykowanego?

Grunt powinien być szerszy o 30cm dla każdej strony domu. Wysokość gruntu powinna wynosić 25-30cm. Ciężkie betonowe fundamenty nie są konieczne tak jak w przypadku budynków betonowych. W fazie podpisywanie kontraktu prezentujemy klientowi konkretny plan. Nasi klienci powinni przygotować betonowe podłoże zgodnie z planem ustalonym przed rozpoczęciem budowy.

Jakie są warunki oraz okres gwarancji prefabrykatów?

Nasz okres gwarancyjny obejmuje 1 rok w odniesieniu do wad produkcyjnych i montażowaych, jeśli jest to zgodne z naszymi ogólnymi warunkami uzgodnionymi w kontrakcie. Karmod jest liderem i pionierem w sektorze serwisu posprzedażowego. Nasz serwis posprzedażowy jest zawsze z Tobą.

Którego materiału używa się przy budowie dachu w konstrukcji prefabrykowanej?

W przypadku pokryć dachowych dach z naturalnej blachy trapezowej, malowana blacha trapezowa lub płytki wzorzyste z blachy dachowej mogą być nanoszone na metalowy płatew. Może być stosowany także na materiale OSB. Pondato, dostępne są także panele warstowe i gonty.

Czy można zastosować materiały ceramiczne i kafelkowe w wilgotnych obszarach domów prefabrykowanych?

W przypadku mokrych obszarów, w celu pokrycia ścian stosuje się zieloną płytkę gipsową odporną na wilgoć. Materiały ceramiczne mogą być także używane z tynkiem oraz siatką. Przed nałożeniem płytek ceramicznych na podłoże, powinno zostać wykonane uszczelnienie z wykorzystaniem cementu.

Czy istnieje możliwość zamontowania domu prefabrykowanego w dowolnym miejscu?

Karmod obecnie eksportuje swoje produkty do 90 krajów świata. Nasz zespół produkcyjny zajmuje się dostosowaniem do warunków pogodowych, śniegu oraz obciążenia wiatrem w miejscu, w którym budynek ma zostać zbudowany, a produkcja i montaż zostaną wykonane stosownie do nich.

Czy muszę uzyskać pozwolenie na budowę budynków prefabrykowanych?

Zależy to od jednostki administracyjnej na terenie której budynek ma zostać skonstruowany. Aby uzyskać pozwolenie, plan architektoniczny, plan elektryczny, plan mechaniczny i pomiary gruntu powinny zostać przygotowane przez klienta. Jeśli jest to wymagane, możemy jedynie zapewnić obliczenia statystyczne związane z budynkiem. Pozwolenia i dodatkowe wymagania prawne muszą zostać zapewnione przez samego klienta. Jeżeli miejsce budowy znajduje się w obrębie obszaru miejskie pozwolenie jest wymagane.

Jak wiele pięter może posiadać budynek prefabrykowany?

Możemy zbudować domy piętrowe z technologią prefabrykowaną oraz budynki dwupiętrowe w technologii lekkiej konstrukcji stalowej.

Jakie są wymagania względem klienta przy zakupie domów prefabrykowanych?

- Dla powierzchni betonowej, siatka druciana z prętem żelaznym 30cm fundament - Prace wykopaliskowe i krajobrazowe - Pokrycie podłogowe i ścienne (jastrych, ceramika, płytki i parkiety laminowane) - Połączenia zewnętrzne (elektryczność, ścieki, czysta woda) - Zezwolenia od władz wojewódzkich lub miejskich - System grzewczo-chłodzący (ogrzewanie, klimatyzacja itp.) - Zakwaterowanie oraz koszty wyżywienia i transportu członków załogi montażowej.

Czy istnieje możliwość zbudowania prefabrykowanej konstrukcji jako dodatkowego mieszkania na budynku betonowym?

Istnieje możliwość budowania na parterowym budynku betonowym. Dolna część budynku musi posiadać stałą i płaską podłogę. Ponadto dolna część budynku nie może mieć kominu. Jest niebezpiecznym instalowanie kominu ze względu na ryzyko pożaru i system wodoszczelny.

W jaki sposób mogę ogrzewać i chłodzić mój prefabrykowany dom?

Odpowiedź: Zimą do ogrzewania możesz używać pieca, klimatyzacji, gazu ziemnego lub grzejnika elektrycznego. Latem do ochładzania pomieszczenia możesz używać klimatyzacji.

W jaki sposób można przetransportować prefabrykowane domy?

Transport budynków prefabrykowanych jest obsługiwany przez ciężarówki, przyczepy, statki, pociągi i samoloty transportowe.

Jakie są zalety domów prefabrykowanych?

Prefabrykowane domy są produkowane z myślą o wszelkiego rodzaju zastosowaniach. Są one praktyczne i szybkie w instalacji za pomocą modułów. Dzięki elastycznym strukturom są one odporne na trzęsienia ziemi i osunięcia gruntu. Prefabrykowane domy są produkowane z dostosowaniem do wszystkich panujących warunków klimatycznych. Posiadają one lepsze właściwości niż inne konstrukcje pod kątem izolacji cieplnej i dźwiękochłonnej. Mogą one zostać zbudowane w krótkim czasie bez szkody dla środowiska i bez zanieczeszczeń. Wyprodukowane zgodnie z nowoczesną i tradycyjną teksturą. Są one odporne na ogień. Istnieje także opcja demontażu prefabrykowanego domu i zamontowania go w innym miejscu.

Jakie są rozwiązania dla prefabrykowanych domów w chłodnych regionach?

Zewnętrzne panele ścienne i dach mogą być modyfikowane w zależności od warunków pogodowych i klimatycznych zgodnie z normami TS 825.

Na jakie kwestie powinno się zwrócic uwagę przed zakupem domu prefabrykowanego?

- Niezawodność firmy jest bardzo istotna - Bardzo ważne są: wykonanie, wsparcie posprzedażowe, korporatywność oraz jakość pracowników firmy - Bardzo ważna jest jakość materiałów oraz certyfikaty jakości. - Przeprowadź wywiad z firmą. Upewnij się, że masz do czynienia z ekspertami. - Przejrzyj szczegóły umowy. - Upewnij się, że firma posiada profesjonalny zespół w produkcji, instalacji oraz serwisie posprzedażowym. W przypadku problemów po instalacji domu upewnij się, że firma może rozwiązać problem szybko oraz odpowiedzieć na Twoje pytania.

Co wpływa na cenę domów prefabrykowanych?

Jakość oraz grubość konstrukcji stalowej, jakość i grubość materiałów używanych w panelach ściennych oraz izolacji dachu, jakość okien. Dodatkowe materiały do izolacji ścian i dachu także mogą wpłynąć na cenę.

Jaki jest obszar wykorzystania domów prefabrykowanych?

Domy, wille, biura, mieszkania socjalne, obiekty socjalne, place budowy, kawiarnie i akademiki, prefabrykowane fabryki oraz hangary.

Jakie są cechy techniczne kabiny i z czego jest ona wykonana?

Karmod produkuje kabiny w czterech różnych typach. Kabina CTP wykonana jest z paneli poliestrowych i poliuretanowych połączonych ze sobą szkłem włóknistym znajdującym się pomiędzy nimi i pokrytym powłoką żelową na powierzchni zewnętrznej. Dzięki zastosowaniu surowych materiałów zapewniona jest doskonała termoizolacja oraz izolacja dźwięku. Kabiny ABS: Karmod jest pierwszą firmą w Turcji produkującą kabiny ABS z kombinacjami podwójnej ścianki poliuretanowej. Kabina panelowa: wykonana jest z kombinacji blachy stalowej + EPS + paneli warstwowych PVC. Kabina miejska: wykonana z konstrukcji stalowej szkieletowej z EPS jako materiałem izolacyjnym pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi ścianami wykonanymi z płyt cementowych.

Czy kabiny są odporne na wiatr?

Nasze kabiny są w stanie wytrzymać prędkość wiatru do 80km/h jeśli są prawidłowo przytwierdzone do podłoża.

Czy kabiny wymagają szczególnej uwagi?

Czy kabiny wymagają szczególnej uwagi? Odpowiedź: Czyszczenie powierzchni kabiny Karmod jest bardzo proste zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Wnętrze może być czyszczone mokrymi ręcznikami bez powodowania jakichkolwiek deformacji. Zewnętrzne części mogą być czyszczone szczotką. Silikon powinien być odnawiany w przypadku, gdy zaczyna odpadać w wyniku czynników zewnętrznych. Plamy mogą być łatwo czyszczone za pomocą tradycyjnych środków czyszczących.

Czy kabiny są termoizolacyjne i dźwiękoszczelne?

Nasze kabiny mogą wytrzymać wszelkie deformacje pomiędzy -30 C i +60 C. Grzejnik lub klimatyzacja mogą być używane do regulowania temperatury wewnątrz. Izolację uzyskuje się poprzez wtrysk 35mm (40kg/m3) pianki poliuretanowej pomiędzy panele ścienne.

Czy kabiny mogą być produkowane w różnych rozmiarach?

Kabiny są produkowane przez system formowania o stałych rozmiarach. Rozmiary kabiny mogą się zmienić zgodnie z wymaganiami klienta. Rozmiar kabiny CTP oraz kabiny miejskiej może osiągnąć 50 m2.

Jak wielu ludzi może się zmieścić w standardowej kabinie?

Nasze kabiny są dostosowane do 2m2 na osobę. Nasz zespół specjalistów ds. sprzedaży pomoże Ci wybrać właściwą kabinę jeśli poinformujesz go o docelowym zastosowaniu i liczbie osób, które mają jej używać.

Jaki rodzaj gruntu wymagany jest dla kabin?

Grunt powinien być gładki lub należy przygotować betonowy podkład o grubości 10cm. Zaleca się zostawiać wystarczającą przestrzeń w rogach kabiny by mogła ona zostać przytwierdzona do ziemi.

Jakie są warunki gwarancji i okres jej ważności?

Kluczowym aspektem jest używanie produktu zgodnie z instrukcją obsługi oraz warunkami określonymi w ofercie. W przypadku , gdy warunki te są brane pod uwagę okres gwarancji to rok od momentu montażu.

W jaki sposób zostaja zapewnione ogrzewanie i chłodzenie?

Nasze kabiny cieszą się wysokim poziomem izolacyjności cieplnej. Temperatura wewnętrzna może być z łatwością regulowana poprzez klimatyzację lub inne urządzenie elektroniczne.

W jaki sposób odbywa się dostarczenie produktu?

Produkt może zostać dostarczony w różnych typach pojazdów. Kabiny większe niż 270x750cm są dostarczane jako zdemontowane i montuje je na miejscu zespół specjalistów firmy Karmod.

Jakie są specyfikacje kontenera i z czego jest on wykonany?

Główna konstrukcja wykonana jest z profili stalowych ocynkowanych połączonych ze sobą śrubami i systemem nakrętek pokrytym izolacyjnymi panelami warstwowymi. Cała część metalowa jest pomalowana farbą emaliową. Karmod jest jedyną firmą w Turcji, która używa systemu paneli dachowych 125mm. W porównaniu ze swoimi konkurentami, produkty firmy Karmod zapewniają efektywność energetyczną do 60% dzięki ścianom o grubości 50mm i oknami typu PVC. Podłoga pokryta jest płytą cementową i PVC. Drzwi wewnętrzne wykonane są z płyty MDF. Dzięki zredukowanej emisji węgla w swoich produktach, kontener Karmod jest produktem przyjaznym dla środowiska.

Czy kontener jest odporny na działanie wiatru?

Kontener jest odporny na wiatr do prędkości 80km/h jeśli jest prawidłowo przytwierdzony do podłoża. Jeśli chodzi o nasze złączone kontenery, nasi inżynierowie wykonują wszelkie potrzebne obliczenia statyczne dotyczące ewentualnych ekstremalnych warunków pogodowych w danym regionie i biorą je pod uwagę przed produkcją.

Czy kontener wymaga specjalnej pielęgnacji?

Jeśli podstawowe warunki użycia są przestrzegane, nie jest wymagana specjalna pielęgnacja.

W jaki sposób jest osiągana izolacja cieplna i akustyczna?

Wysoki poziom izolacji cieplnej oraz izolacji akustycznej zapewniony jest przez panele ścienne warstwowe firmy Karmod i panele dachowe o wymiarze 125mm. W porównaniu z innymi produktami tej samej kategorii, nowa generacja kontenerów firmy Karmod oszczędza o 60% więcej energii. Nowa generacja kontenerów firmy Karmod zawsze zwycięża.

Czy kontenery produkowane są jedynie w rozmiarach standardowych?

Nasze kontenery produkowane są tak by w najlepszy sposób zaspokoić potrzeby klientów, biorąc pod uwagę także międzynarodowe standardy przesyłkowe w celu ułatwienia transportu. W dodatku do standardowych rozmiarów 230x595cm, kontenery Karmod są pierwszymi produkowanymi kontenerami nadającymi się do demontażu o rozmiarach 300x700cm. Inne rozmiary kontenerów są także produkowane w oparciu o wymagania klientów.

Jaki rodzaj gruntu potrzebny jest do montażu konteneru?

Grunt powinien być gładki lub należy przygotować betonowy podkład o grubości 10cm. Zaleca się zostawiać wystarczającą przestrzeń w rogach by kontener mógł zostać przytwierdzona do ziemi. Nie należy umieszczać kontenera na niestabilnej i niewyczuwalnej powierzchni takiej jak drewniane deski itp.

Jakie są warunki gwarancji i okres jej ważności?

Kluczowym aspektem jest używanie produktu zgodnie z instrukcją obsługi oraz warunkami określonymi w ofercie. W przypadku gdy warunki te są brane pod uwagę, okres gwarancji to rok od momentu montażu.

W jaki sposób zostaje zapewnione ogrzewanie i chłodzenie?

Nasze kontenery cieszą się wysokim poziomem izolacyjności cieplnej. Temperatura wewnętrzna może być z łatwością regulowana poprzez klimatyzację lub inne urządzenie elektroniczne.

Jakie są najlepsze sposoby transportu kontenerów?

W zależności od rozmiaru konteneru może on być transportowany zarówno za pomocą ciężarówek jak i kontenerów morskich. Karmod to pierwsza firma w Turcji wykorzystująca system flatpack zarówno dla kontenerów o rozmiarach 2.30x5.95m jak i 3.00x7.00m. Dla przykładu: 12 płaskich kontenerów o rozmiarach 3.00x7.00m może się zmieścić do jednej ciężarówki.


WhatsApp

Skontaktuj

E-mail